Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

D.U.K

Klausimas: Ar užpildytą skundą patiems reiks nešti į teismą ar tik pateikti Jums, o Jūs savo ruožtu bendrai pareikšit ieškinį?

Atsakymas: Galite rinktis NAMS pagalbos mastus. Pirmoji pagalba buvo dokumento šablono sukūrimas, kurį galite gauti už pagalbą savipagalbos fondui.

Toliau galimi keli scenarijai pagal Jūsų galimybes ir poreikius:

  1. Užpildote skundą ir be jokių papildomų išlaidų kreipiatės į teismą ir atstovaujate savo interesus patys.
  2. Į NAMS kreipiatės pagalbos pildant dokumentą ir naudojatės NAMS padedančių advokatų paslaugomis (papildomai mokama paslauga pagal NAMS lengvatinį valandinį įkainį).
  3. Sudarote su kontora atstovavimo sutartį ir visas paslaugas gaunate pagal ją (dokumento užpildymas pagal Jūsų situaciją ir atstovavimą teisme) - kaina derinama kiekvienu atveju atskirai, atsižvelgiant į darbo kiekį.

Klausimas: Kokios preliminarios išlaidos dėl ieškinio? Jūsų tinklalapyje nurodyta: nuo 7.24EUR(25 lt) narystės mokestis ir 57.92EUR(200 lt). Ar vėliau išlaidų dydis keisis?

Atsakymas: Šios išlaidos yra NAMS narystės mokestis (t.y. Jūsų paramos mūsų veiklai gestas) ir parama Savipagalbos fondui kaip maža dalis dokumento kainos rinkoje. Jūs remiate fondą - fondas leidžia jums naudotis dokumentu savo reikmėms.  Kitos išlaidos priklausys nuo Jūsų pasirinkto kelio. t.y. ar procese dalyvausite savistoviai, ar ieškosite papildomos pagalbos.

Klausimas: Dėl veiksmų sekos ar pakanka tik paaukoti nurodytą sumą ir pateikti skundą, o visą kitą atliksite Jūs? Ar dar kažką turėsime padaryti kaip ieškovai? Domina, kaip aktyviai reikės dalyvauti, ruošiant ieškinį ir vykstant teisminiam ieškinio nagrinėjimui. Ar pakaks užpildyti tik skundo šabloną ir laukti bylos baigties?

Atsakymas: Jei norite patys minimaliai dalyvauti procese - teks sudarinėti atstovavimo sutartį su advokatų kontora. Jei nenorite (negalite) papildomai investuoti į atstovavimą, teks patiems siųsti dokumentą į teismą ir ginti savo teises teisme. Tokiu atveju galime pasiūlyti konsultacijas ir apibendrintą informaciją svetainėje.

Klausimas: Gavus šabloną skundui teikti, aš turiu suburti atskirą kolektyvą, ar Nacionalinis Mamų Sambūris kurs vieną bendrą kolektyvą prie kurio bus galima prisijungti?

Atsakymas: Šablonas yra Jūsų asmeninis dokumentas su Jūsų asmeniniais duomenimis. Kolektyviniu skundas vadinamas dėl savo administravimo pobūdžio. Taigi, gavę šabloną, pildote savo asmeninę situaciją ir asmeniškai siunčiate į teismą.

Klausimas: Ar už kiekvieną vaiką reikia mokėti į savipagalbos fondą pildant skundą?

Atsakymas: Parama fondui yra už vieno dokumento parsisiuntimą. Jo pagrindu galite paruošti skundą, kuriame bus įvertinta dviejų vaikų atveju patirta žala. Kiekvienam vaikui atskiro skundo nereikia pildyti, nes prašysite atlyginti Jūsų patirtą papildomą žalą už abu vaikus.

Klausimas: Kur man reikėtų kreiptis, jei prireiktų advokato?

Atsakymas: Taigi, jei jūs esate NAMS narys, bei norite pasinaudoti NAMS suteikiama galimybe, kreipkitės tiesiogiai į advokatų kontorą.

Klausimas: Kur man kreiptis narystės klausimais?

Atsakymas: Visais susijusiais su naryste klausimais kreiptis el.paštu nams.kaunas@gmail.com .

Klausimas: Kur man pervesti narystės mokestį?

Atsakymas: Narystės mokestį reikia pervesti į svetainėje nurodytą sąskaitą