Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

Naujienos

KONSTITUCINIO TEISMO SPRENDIMU BUS PADIDINTOS MOTINYSTĖS IŠMOKOS. Dėl kompensavimo teks pakovoti.

2016-03-17

Džiaugiamės Konstitucinio teismo sprendimu. http://www.delfi.lt/a/70692680 DU KELIAI: NAIKINTI ARBA MOKĖTI Nuo Konstitucinio teismo sprendimo, priimto 2012 metų vasario 27 dieną, politikai turėjo du kelius: arba turėjo keisti konstitucinę nuostatą "– įstatymų leidėjas, reguliuodamas teisės į Konstitucijos 39 straipsnio 2 dalyje dirbančioms motinoms tam tikrą pagrįstą laiką iki gimdymo ir po jo garantuojamas mokamas atostogas įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į konstitucinę jų... Plačiau »»

Naujo darbo kodekso rengėjai pamiršo motinystės apsaugą

2015-12-23

Nagrinėjant naujai ruošiamą ir kaip labai palankų darbuotojams angažuojamą Darbo kodeksą, aptikome, kad siūlomoje versijoje šio dokumento rengėjai visiškai panaikina turimą motinystės apsaugos sistemą. Keliame natūralius klausimus: ar visame pasaulyje Darbo rinkoje silpnajai ir ypatingos apsaugos reikalaujančiai grupei priskiriamos nėščios ir motinos Lietuvoje bus traktuojamos kaip lygiavertės darbo rinkos dalyvės, galinčios ir turinčios galimybių bei gebėjimų ginti savo teises kovoje su... Plačiau »»

Dirbančioms šeimoms Kalėdoms – kiaulė dovanų

2015-12-15

Jau keletą savaičių iš eilės Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas ruošia artileriją, kuri išsprogdins Lietuvos darbo rinką. Kalėdoms dirbančios šeimos su mažais vaikais iš Seimo Socialinių reikalų komiteto gaus "kiaulę" dovanų. Prieššventinis laikotarpis šiemet yra ypatingas. Kol šeimos blaškosi po parduotuves ir ieško idėjų kaip nudžiuginti artimuosius, seimūnai taip pat nesnaudžia. Visuotinas šurmulys yra puiki priedanga svarbiausiems įstatymams priiminėti. Socialinio modelio... Plačiau »»

Skurdą mažina tik grynosios pajamos. Atsako už tai ne tik darbdaviai, bet ir besipelnanti iš skurdo valstybė.

2015-11-11

DĖL MMA IR VDU RODIKLIŲ SUSIEJIMO Asociacija Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (toliau NAMS) reiškia palaikymą Darbo kodekso pataisai, liesiančiai susieti du esminius ir tiesiogiai susijusius su minimalaus darbo apmokestinimu rodiklius (DARBO KODEKSO PATVIRTINIMO, ĮSIGALIOJIMO IR ĮGYVENDINIMO ĮSTATYMO PROJEKTO (NAUJA REDAKCIJA) Nr. XIIP-3234), kurios pagrindu minimali mėnesinė alga (toliau MMA) būtų reguliuojama pagal darbo rinkos situaciją valstybės vykdomą apsaugos nuo skurdo politiką, o... Plačiau »»

Darbo kodeksas - dirbančių apsaugos, o ne diskriminavimo įstatymas

2015-11-10

Asociacija Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (toliau - NAMS), išanalizavus Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektu Nr. XIIP-3234 tvirtinamo darbo kodekso (toliau DK) pataisas, tiesiogiai įtakosiančias dirbančių šeimų gyvenimo kokybę ir galimybę derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, prašo atsižvelgti į kelias pagrindines nuostatas: Vaiko amžius bendru principu visose su darbo rinka susijusiose nuostatose – tai ne derybų ar... Plačiau »»

Politikavimui ir rinkėjų populistiniam papirkinėjimui prieš rinkimus turi ateiti galas

2015-11-04

NAMS 2011 metais teikta iniciatyva minimalią algą (MMA) skaičiuoti pagal vidutinį atlyginimą (VDU) ir nustatyti jos dydį kaip NE MAŽESNĮ NEI 50 PROCENTŲ VDU - vėl Seime ir turi realias galimybes būti įteisinta. Komitetų šturmą pradėjo Darbo kodekso pataisa, kurios dėka darbdaviai galėtų laisviau ir be baimės priiminėti į darbą MMA gaunančius, nes ilgalaikė ir stabili politika leistų prognozuoti įmonės įdarbinimo perspektyvas ne pagal seimūnų įnorius ar mėnulio fazes, o vadovaujantis... Plačiau »»

Projekto “Padėdamas kitam - padėsi sau!” finalas

2015-09-07

Kaip ir minėjome, šis video bus trumpai apie vidinius pokyčius, kaip jautėsi Sigita ir kaip ji dabar jaučiasi kasdieniniame gyvenime. Žiūrėkite video laiško gale. Kaip ir pradžioje rašėme, šio projekto pagrindinis tikslas yra parodyti, kaip mes susibūrę visi kartu galime įtakoti pokyčius ne tik savam gyvenime, bet ir visai šalia esančiam nepažįstamajam. Norime pasidžiaugti su Jumis kartu, kad atsirado tiek norinčių prisidėti prie šio projekto. Jūs vis dar galite rašyti ir siūlyti savo norą... Plačiau »»

Ko trūksta savivaldos ugdymo krepšeliui?

2015-09-04

Pranešimas spaudai 2015-09-03 Ko nepadarė Vilniaus miesto savivaldybė ir kaip ištaisyti jų klaidas? 100 eurų kompensacijos skyrimas sukėlė daug klausimų ir prieštaravimų. Jau dabar aišku, kad kompensacijos tvarka nėra išbaigta, be abejo, sostinės savivaldybė to nepripažįsta. Ko reikia, kad ši kompensacija būtų patraukli ir prieinama daugeliui bei nepriešintų vilniečių? To vilniečių buvo klausiama rugsėjo 3 dieną Vilniaus Katedros aikštėje, akcijos metu „Už vieningą Vilnių be... Plačiau »»

NEGALINTYS PASINAUDOTI SAVIVALDOS KOMPENSACIJA UŽ DARŽELIUS NEPRARANDA VILTIES

2015-08-28

Sveiki, NAMS, nariai, Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, gindamas savo narių interesus, organizuoja negalinčių pasinaudoti savivaldybės ikimokyklinio ugdymo (toliau Darželių) paslaugomis. Asociacijos nuomone, privačių darželių paslaugų kompensavimo mechanizmas yra nepakankamas sprendžiant darželių vietų trūkumo problemas. Juk yra šeimų, kurioms net ir su kompensacija tokios paslaugos yra pagrįstai neįperkamos, o valstybinio darželio gauti nepavyksta. Manome, kad būtina ieškoti galimybės... Plačiau »»

Projektas “Padėdamas kitam - padėsi sau!” tęsiasi!

2015-08-06

Šį kartą kalbame ir jums rodome pokyčių pirmąjį etapą - išorinį virsmą. Sigita, mūsų projekto pirmoji dalyvė, trumpai papasakos apie save, pasidalins nuotraukomis, darytomis prieš prasidedant projektui. Žinoma, pamatysite ir visos komandos (stilistės, vizažistės ir kitų) darbo rezultatus. Mus jie itin pradžiugino ir įkvėpė tolimesniems darbams. Tikimės, jus taip pat.  Spauskite, žiūrėkite ir dalinkitės su draugais! Kaip jau minėjome praeituose laiškuose, projekto pagrindinė mintis -... Plačiau »»

Kreipimasis dėl vaikų psichikos sveikatos ir priežiūros paslaugų bei Vilniaus krašto regioninio Vaiko raidos centro poreikio

2015-07-29

Vilniaus miesto merui 2015 07 27 Remigijui Šimašiui Vilnius   Vilniaus miesto vicemerui Gintautui Paluckui KREIPIMASIS DĖL VAIKŲ PSICHIKOS SVEIKATOS IR PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ BEI VILNIAUS KRAŠTO REGIONINIO VAIKO RAIDOS CENTRO POREIKIO Neformali nevyriausybinių organizacijų koalicija „Už vaiko teises“, vienijanti 13 nevyriausybinių organizacijų, aktyviai veikdama vaiko teisių apsaugos srityje yra ypatingai susirūpinusi dėl vaikų psichikos sveikatos ir raidos sutrikimų paslaugų... Plačiau »»

Startuoja naujas projektas "Padėdamas kitam - padėsi sau!"

2015-07-29

Turim džiugių naujienų ir norime jomis su Jumis pasidalinti. Liepos mėnesį startuoja naujas gerų emocijų ir pokyčių projektas " Padėdamas kitam – padėsi sau! ". Prie jo tikimės prisidėsite ir Jūs, pasidalinsite šita naujiena su draugais ir pažįstamais. Ir apie ką gi bus šitas projektas? Apie  POKYČIUS ! Pokyčius, kurie džiugins ir šildys, vers stiebtis ir tobulėt. O svarbiausia - įkvėps ir išliks. Pirmoji dalyvė - Sigita. Ji – vieniša 36 metų berniuko mama. Tuo pačiu ji ir dukra, sesuo,... Plačiau »»

NAMS - už kiekvieno vaiko teisę gauti Darželį

2015-06-09

Vilniaus miesto savivaldybei pateikti siūlymai kaip tobulinti naujai kuriamą priėmimo į Darželius tvarką. NAMS siūlo atkreipti dėmesį į galimai pažeidžiančias vaiko teises nuostatas kai vaiką augina vienas iš tėvų, o prioritetas gauti Darželį teikiamas tik abiejų tėvų situacijos vertinimu net jei vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su vienu iš jų arba, kitaip tariant, antras iš tėvų vaiko gyvenimo dalyvauja labai ribotai ar visai nedalyvauja. Tokioms šeimoms nenumatyta ir galimybė gauti... Plačiau »»

NESKIEPYTI VAIKAI GALI LIKTI BE DARŽELIO DĖL VALDININKŲ KALTĖS

2015-04-17

Šeimos su vaikais kreipiasi į Sveikatos pasaugos ministrę su prašymu atidėti ministerijos sprendimu įteisinamą draudimą vesti neskiepytus vaikus į Darželius. NAMS pritaria šiai iniciatyvai dėl pasirinkimo laisvės ribojimo kai nėra skiepų tik nuo tų ligų, kurios įsakyme įvardinamos pavojingomis visuomenei tuo pačiu verčiant vaikus skiepyti ir nuo mažiau pavojingų ligų ar tuo atveju, kai vaikas tokia liga yra persirgęs ir jo organizmui papildomi iššūkiai yra aiškiai pertekliniai. Nesudarius... Plačiau »»

LR Seimo Peticijų komisija pritaria Išmokų vaikams atkūrimui

2015-03-24

Pirmuoju klausimu buvo priimtas sprendimas tenkinti Rasos Žemaitės peticijoje „Dėl Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo pakeitimo" pateiktą siūlymą inicijuoti Išmokų vaikams įstatymo 6 ir 12 straipsnių pakeitimą ir įteisinti išmokos vaikui mokėjimą kiekvienam šeimoje auginamam vaikui neatsižvelgiant į šeimos gaunamų pajamų dydį, šią išmoką diferencijuoti pagal vaikų amžių ir jų skaičių šeimoje. Komisija šį sprendimą priėmė, atsižvelgusi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir... Plačiau »»

 1 2 3 Pirmyn  Paskutinis