Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

Naujienos

TREČIAS VAIKAS ATVERIA GALIMYBĘ GAUTI IŠMOKAS VISIEMS ŠEIMOS VAIKAMS NEPAISANT PAJAMŲ

2017-01-10

Ar žinote, kad nuo sausio 1 d. kiekviena šeima, nepaisant gaunamų pajamų ir jų net nerodant, gaus išmokas vaikui (vaiko pinigus) visiems šeimos vaikams? Jei jūsų šeimoje trys ir daugiau vaikų, tereikia užpildyti prašymus SPIS sistemoje ar savivaldybės socialinių paslaugų skyriuose. https://www.spis.lt/ Apie tai išsamiau pasiskaityti ar paklausti galima čia . Plačiau »»

SVEIKO PROTO BALSAS KUR SVARBIAUSIAS ŽMOGUS. AR JIE ŽINO KAIP?

2016-09-13

Šie trys šūkiai lydėjo visą kadenciją aktyviausiai darbo kodekse dalyvavusias partijas ir juos išrinkusius. Kadencijos pabaigoje Prezidentės veto priverčia dar kartą pasikrinti ar liko sveiko proto, koks žmogus svarbiausias ir kaip tai žinoma pagrindiniame šios kadencijos Seimo pakeistame įstatyme. Jau akivaizdu, kad naujojo darbo kodekso pataisų nepavyko prastumti tyliai, jį paslėpus po Socialiniu modeliu – dirbantieji ir jų atstovai pastebėjo klastą ir įsuko visuotinę diskusiją. Tegu be... Plačiau »»

SPROGMUO – NĖŠČIOMS IR DIRBANTIEMS TĖVAMS

2016-06-29

Darbdavys įgauna papildomas žnyples, kuriomis galės laikyti nėščių moterų kaklus tvirtai suspaustus. Juk kiekviena moteris suvokia, kad įrodyti „darbo sutarties šalies (darbdavio) valios nebuvimui reikės ilgo teismų maratono, pagal kurių sprendimus ilgainiui bus suformuota teisinė praktika ir po keleto metų nėščiosios jau galės žinoti aiškiai kas jų laukia. O tuo tarpu nėščiųjų darbo rinkoje galios chaosas kai savo teises ginti teismuose galės tik advokatus įperkančios, laiko bei nervų tam... Plačiau »»

LAIKAS DIRBTI DARBUS, O NE PLIURPTI APIE SĄVOKAS

2016-05-30

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris kartu su kitomis tėvų ir vaikų interesus atstovaujančiomis organizacijomis raštu Seimo nariams ragina palikti galioti dabartinį Konstitucijos 38 str. , kuriame įtvirtinta plati šeimos samprata. Pataisomis iš esmės norima susiaurinti šeimos sampratą, įrašant, kad ji sudaroma tik santuokos būdu ir kyla iš motinystės ir tėvystės, nors santuoka jau dabar apibrėžiama, kaip viena iš svarbiausių šeimos formų. Dėl to nukentėtų daugybės asmenų teisės ir jų teisėti... Plačiau »»

ATVIRAS LAIŠKAS DĖL MATEMATIKOS EGZAMINŲ

2016-03-23

Kreipiamės į visuomenę dėl susidariusios situacijos po matematikos bandomojo egzamino, kurio neišlaikė net 34 proc. abiturientų. Organizacijos atstovaujamiems tėvams neramu, nes trečdalis mokinių neturi net minimalių reikiamų žinių, tačiau situacija nėra sprendžiama. Paaiškėjus bandomojo egzamino rezultatams, bijodami neišlaikyti valstybinio matematikos egzamino, abiturientai masiškai samdosi korepetitorius. Jie bando užpildyti žinių spragas, kurios atsirado matematiką dvylika metų mokantis... Plačiau »»

KONSTITUCINIO TEISMO SPRENDIMU BUS PADIDINTOS MOTINYSTĖS IŠMOKOS. Dėl kompensavimo teks pakovoti.

2016-03-17

Džiaugiamės Konstitucinio teismo sprendimu. http://www.delfi.lt/a/70692680 DU KELIAI: NAIKINTI ARBA MOKĖTI Nuo Konstitucinio teismo sprendimo, priimto 2012 metų vasario 27 dieną, politikai turėjo du kelius: arba turėjo keisti konstitucinę nuostatą "– įstatymų leidėjas, reguliuodamas teisės į Konstitucijos 39 straipsnio 2 dalyje dirbančioms motinoms tam tikrą pagrįstą laiką iki gimdymo ir po jo garantuojamas mokamas atostogas įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į konstitucinę jų... Plačiau »»

Naujo darbo kodekso rengėjai pamiršo motinystės apsaugą

2015-12-23

Nagrinėjant naujai ruošiamą ir kaip labai palankų darbuotojams angažuojamą Darbo kodeksą, aptikome, kad siūlomoje versijoje šio dokumento rengėjai visiškai panaikina turimą motinystės apsaugos sistemą. Keliame natūralius klausimus: ar visame pasaulyje Darbo rinkoje silpnajai ir ypatingos apsaugos reikalaujančiai grupei priskiriamos nėščios ir motinos Lietuvoje bus traktuojamos kaip lygiavertės darbo rinkos dalyvės, galinčios ir turinčios galimybių bei gebėjimų ginti savo teises kovoje su... Plačiau »»

Dirbančioms šeimoms Kalėdoms – kiaulė dovanų

2015-12-15

Jau keletą savaičių iš eilės Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas ruošia artileriją, kuri išsprogdins Lietuvos darbo rinką. Kalėdoms dirbančios šeimos su mažais vaikais iš Seimo Socialinių reikalų komiteto gaus "kiaulę" dovanų. Prieššventinis laikotarpis šiemet yra ypatingas. Kol šeimos blaškosi po parduotuves ir ieško idėjų kaip nudžiuginti artimuosius, seimūnai taip pat nesnaudžia. Visuotinas šurmulys yra puiki priedanga svarbiausiems įstatymams priiminėti. Socialinio modelio... Plačiau »»

Skurdą mažina tik grynosios pajamos. Atsako už tai ne tik darbdaviai, bet ir besipelnanti iš skurdo valstybė.

2015-11-11

DĖL MMA IR VDU RODIKLIŲ SUSIEJIMO Asociacija Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (toliau NAMS) reiškia palaikymą Darbo kodekso pataisai, liesiančiai susieti du esminius ir tiesiogiai susijusius su minimalaus darbo apmokestinimu rodiklius (DARBO KODEKSO PATVIRTINIMO, ĮSIGALIOJIMO IR ĮGYVENDINIMO ĮSTATYMO PROJEKTO (NAUJA REDAKCIJA) Nr. XIIP-3234), kurios pagrindu minimali mėnesinė alga (toliau MMA) būtų reguliuojama pagal darbo rinkos situaciją valstybės vykdomą apsaugos nuo skurdo politiką, o... Plačiau »»

Darbo kodeksas - dirbančių apsaugos, o ne diskriminavimo įstatymas

2015-11-10

Asociacija Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (toliau - NAMS), išanalizavus Lietuvos Respublikos darbo kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo projektu Nr. XIIP-3234 tvirtinamo darbo kodekso (toliau DK) pataisas, tiesiogiai įtakosiančias dirbančių šeimų gyvenimo kokybę ir galimybę derinti šeimos ir darbo įsipareigojimus, prašo atsižvelgti į kelias pagrindines nuostatas: Vaiko amžius bendru principu visose su darbo rinka susijusiose nuostatose – tai ne derybų ar... Plačiau »»

Politikavimui ir rinkėjų populistiniam papirkinėjimui prieš rinkimus turi ateiti galas

2015-11-04

NAMS 2011 metais teikta iniciatyva minimalią algą (MMA) skaičiuoti pagal vidutinį atlyginimą (VDU) ir nustatyti jos dydį kaip NE MAŽESNĮ NEI 50 PROCENTŲ VDU - vėl Seime ir turi realias galimybes būti įteisinta. Komitetų šturmą pradėjo Darbo kodekso pataisa, kurios dėka darbdaviai galėtų laisviau ir be baimės priiminėti į darbą MMA gaunančius, nes ilgalaikė ir stabili politika leistų prognozuoti įmonės įdarbinimo perspektyvas ne pagal seimūnų įnorius ar mėnulio fazes, o vadovaujantis... Plačiau »»

Projekto “Padėdamas kitam - padėsi sau!” finalas

2015-09-07

Kaip ir minėjome, šis video bus trumpai apie vidinius pokyčius, kaip jautėsi Sigita ir kaip ji dabar jaučiasi kasdieniniame gyvenime. Žiūrėkite video laiško gale. Kaip ir pradžioje rašėme, šio projekto pagrindinis tikslas yra parodyti, kaip mes susibūrę visi kartu galime įtakoti pokyčius ne tik savam gyvenime, bet ir visai šalia esančiam nepažįstamajam. Norime pasidžiaugti su Jumis kartu, kad atsirado tiek norinčių prisidėti prie šio projekto. Jūs vis dar galite rašyti ir siūlyti savo norą... Plačiau »»

Ko trūksta savivaldos ugdymo krepšeliui?

2015-09-04

Pranešimas spaudai 2015-09-03 Ko nepadarė Vilniaus miesto savivaldybė ir kaip ištaisyti jų klaidas? 100 eurų kompensacijos skyrimas sukėlė daug klausimų ir prieštaravimų. Jau dabar aišku, kad kompensacijos tvarka nėra išbaigta, be abejo, sostinės savivaldybė to nepripažįsta. Ko reikia, kad ši kompensacija būtų patraukli ir prieinama daugeliui bei nepriešintų vilniečių? To vilniečių buvo klausiama rugsėjo 3 dieną Vilniaus Katedros aikštėje, akcijos metu „Už vieningą Vilnių be... Plačiau »»

NEGALINTYS PASINAUDOTI SAVIVALDOS KOMPENSACIJA UŽ DARŽELIUS NEPRARANDA VILTIES

2015-08-28

Sveiki, NAMS, nariai, Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, gindamas savo narių interesus, organizuoja negalinčių pasinaudoti savivaldybės ikimokyklinio ugdymo (toliau Darželių) paslaugomis. Asociacijos nuomone, privačių darželių paslaugų kompensavimo mechanizmas yra nepakankamas sprendžiant darželių vietų trūkumo problemas. Juk yra šeimų, kurioms net ir su kompensacija tokios paslaugos yra pagrįstai neįperkamos, o valstybinio darželio gauti nepavyksta. Manome, kad būtina ieškoti galimybės... Plačiau »»

Projektas “Padėdamas kitam - padėsi sau!” tęsiasi!

2015-08-06

Šį kartą kalbame ir jums rodome pokyčių pirmąjį etapą - išorinį virsmą. Sigita, mūsų projekto pirmoji dalyvė, trumpai papasakos apie save, pasidalins nuotraukomis, darytomis prieš prasidedant projektui. Žinoma, pamatysite ir visos komandos (stilistės, vizažistės ir kitų) darbo rezultatus. Mus jie itin pradžiugino ir įkvėpė tolimesniems darbams. Tikimės, jus taip pat.  Spauskite, žiūrėkite ir dalinkitės su draugais! Kaip jau minėjome praeituose laiškuose, projekto pagrindinė mintis -... Plačiau »»

 1 2 3 Pirmyn  Paskutinis