Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

Naujienos

Kreipimasis dėl vaikų psichikos sveikatos ir priežiūros paslaugų bei Vilniaus krašto regioninio Vaiko raidos centro poreikio

2015-07-29

Vilniaus miesto merui 2015 07 27 Remigijui Šimašiui Vilnius   Vilniaus miesto vicemerui Gintautui Paluckui KREIPIMASIS DĖL VAIKŲ PSICHIKOS SVEIKATOS IR PRIEŽIŪROS PASLAUGŲ BEI VILNIAUS KRAŠTO REGIONINIO VAIKO RAIDOS CENTRO POREIKIO Neformali nevyriausybinių organizacijų koalicija „Už vaiko teises“, vienijanti 13 nevyriausybinių organizacijų, aktyviai veikdama vaiko teisių apsaugos srityje yra ypatingai susirūpinusi dėl vaikų psichikos sveikatos ir raidos sutrikimų paslaugų... Plačiau »»

Startuoja naujas projektas "Padėdamas kitam - padėsi sau!"

2015-07-29

Turim džiugių naujienų ir norime jomis su Jumis pasidalinti. Liepos mėnesį startuoja naujas gerų emocijų ir pokyčių projektas " Padėdamas kitam – padėsi sau! ". Prie jo tikimės prisidėsite ir Jūs, pasidalinsite šita naujiena su draugais ir pažįstamais. Ir apie ką gi bus šitas projektas? Apie  POKYČIUS ! Pokyčius, kurie džiugins ir šildys, vers stiebtis ir tobulėt. O svarbiausia - įkvėps ir išliks. Pirmoji dalyvė - Sigita. Ji – vieniša 36 metų berniuko mama. Tuo pačiu ji ir dukra, sesuo,... Plačiau »»

NAMS - už kiekvieno vaiko teisę gauti Darželį

2015-06-09

Vilniaus miesto savivaldybei pateikti siūlymai kaip tobulinti naujai kuriamą priėmimo į Darželius tvarką. NAMS siūlo atkreipti dėmesį į galimai pažeidžiančias vaiko teises nuostatas kai vaiką augina vienas iš tėvų, o prioritetas gauti Darželį teikiamas tik abiejų tėvų situacijos vertinimu net jei vaiko gyvenamoji vieta yra nustatyta su vienu iš jų arba, kitaip tariant, antras iš tėvų vaiko gyvenimo dalyvauja labai ribotai ar visai nedalyvauja. Tokioms šeimoms nenumatyta ir galimybė gauti... Plačiau »»

NESKIEPYTI VAIKAI GALI LIKTI BE DARŽELIO DĖL VALDININKŲ KALTĖS

2015-04-17

Šeimos su vaikais kreipiasi į Sveikatos pasaugos ministrę su prašymu atidėti ministerijos sprendimu įteisinamą draudimą vesti neskiepytus vaikus į Darželius. NAMS pritaria šiai iniciatyvai dėl pasirinkimo laisvės ribojimo kai nėra skiepų tik nuo tų ligų, kurios įsakyme įvardinamos pavojingomis visuomenei tuo pačiu verčiant vaikus skiepyti ir nuo mažiau pavojingų ligų ar tuo atveju, kai vaikas tokia liga yra persirgęs ir jo organizmui papildomi iššūkiai yra aiškiai pertekliniai. Nesudarius... Plačiau »»

LR Seimo Peticijų komisija pritaria Išmokų vaikams atkūrimui

2015-03-24

Pirmuoju klausimu buvo priimtas sprendimas tenkinti Rasos Žemaitės peticijoje „Dėl Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo pakeitimo" pateiktą siūlymą inicijuoti Išmokų vaikams įstatymo 6 ir 12 straipsnių pakeitimą ir įteisinti išmokos vaikui mokėjimą kiekvienam šeimoje auginamam vaikui neatsižvelgiant į šeimos gaunamų pajamų dydį, šią išmoką diferencijuoti pagal vaikų amžių ir jų skaičių šeimoje. Komisija šį sprendimą priėmė, atsižvelgusi į Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir... Plačiau »»

Dėl svarstomų Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisų

2015-03-23

Tėvai aktyviai diskutuoja apie idėjas vėl peržiūrėti motinystės / tėvystės išmokų mokėjimo tvarką. Daugumos nuomone dabar galiojanti tvarka tėvus skatina derinti darbo ir tėvystės įsipareigojimus gerokai labiau, nei siūloma. Be to, šeimos mano, kad dėl ikimokyklinio ugdymo paslaugų stygiaus idėjos stumti tėvus į darbą anksčiau nei dveji vaiko metai yra praktiškai sunkiai įgyvendinamos. Apie tai išsamiau skaitykite čia . Plačiau »»

AR NAUJIEJI MERAS IR TARYBA RYŠIS NUTRAUKTI VAIKŲ MAITINIMO KONKURSUS VIENAM DALYVIUI

2015-03-16

NAMS ir tėvų forumas nenuleidžia rankų ir kovoja su ne vėjo, o maitinimo malūnais. Prieš pat rinkimus buvo pakartotinai kreiptasi į merą bei tarybą su prašymu sustabdyti galimai korupcinį vaikų maitinimo organizavimą bei imtis visų priemonių, kad vaikai Darželiuose būtų maitinami sveikai, o Lietuvos gamintojai turėtų galimybę tiekti šviežiausius maisto produktus į Darželius. Šį kreipimąsi persiunčiame ir naujai išrinktam miesto merui su viltimi, kad pažadai bus įgyvendinti, o lėšos bus... Plačiau »»

VILNIAUS DARŽELINUKŲ MAITINIMO KONKURSAS SU PROTEGAVIMO PRIESKONIAIS

2015-02-19

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris ir Tėvų formas nuosekliai tęsia Vilniaus darželinukų maitinimo organizavimo stebėseną. Organizacijos atkreipia dėmesį į tęsiamus ydingos praktikos veiksmus, kai darželinukų maitinimo konkursai formuojami galimai rpoteguojant vieną konkurso dalyvį. Dėl perpardavinėtojų įtraukimo šį procesą už maisto produktus Darželiams gali tekti mokėti brangiau, o produktai vaikams gali būti tiekiami ne Lietuvoje pagaminti ir ne tokie švieži. "Vilniaus m. savivaldybė vėl... Plačiau »»

Nams aktyviai bendradarbiauja kovojant už vaikų teises

2015-01-31

Nams aktyviai bendradarbiauja kovojant už vaikų teises. Rezultatai įmanomi tik visiems drauge susitelkus. http://www.perspektyvos.org/lt/naujienos/virs_20_nevyriausybiniu_organizaciju_ir_zinomu_visuomenininku_vyriausybe_turi_kuo_skubiau_pasirupinti_vaiku_saugumu Plačiau »»

VAIKO PINIGAI - KIEKVIENAM LIETUVOS VAIKUI

2014-12-02

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris kreipiasi į Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisija su iniciatyva, siekiančia atkurti Išmokų vaikams įstatymo formuluotę į prieš krizinį laikotarpį. Siūlomoje įteisinti formuluotėje teisę į išmoką vaikui turėtų kiekvienas šalies vaikas. Tokio pobūdžio išmokų mokėjimas sumažintų diskriminacijos apraiškas, kai pažeidžiamos vaikų teisės dėl amžiaus ar tėvų socialinio statuso. Kreipiamės į visas nevyriausybines organizacijas ir visus šalies piliečius su... Plačiau »»

Vilniaus savivaldybė vilkina sprendimus, garantuosiančius kokybišką vaikų maitinimą darželiuose

2014-09-18

Aktyvių mamų sambūris ir Lietuvos tėvų forumas nuosekliai siekia, kad sostinės darželiuose maitinami vaikai gautų kokybišką ir reikalavimus atitinkantį maistą. Mūsų organizacijų dėka buvo atkreiptas dėmesys į maisto produktų Darželiuose neatitikimus, galimus sukčiavimo atvejus ir galimai neskaidrius viešuosius pirkimus. Naujieji mokslo metai startavo, o vaiki vis dar maitinami ankstesnių maisto tiekėjų produktais. Tuo tarpu savivaldybė nesiima reikiamų priemonių, kad būtų įgyvendintos Viešųjų... Plačiau »»

Tylaus savivaldybių sąmokslo su maisto tiekėjais aukos – vaikai

2014-09-11

Asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“, vadovaudamasi susirūpinusių tėvų kreipimusi, įtaria, kad moksleivių maitinimo srityje įsigalėjo viešųjų pirkimų sistema, leidžianti tiekėjams vaikų maisto kokybės sąskaita laimėti konkursus, krautis pelnus, tuo tarpu kontroliuoti turinčios atsakingos įstaigos į ydingą praktiką žiūri pro pirštus bei skaičiuoja gautą naudą. Štai, pavyzdžiui, Ukmergės rajono savivaldybė rado „geradarius“, kurie pažadėjo mokinių ir vaikų maitinimo ugdymo... Plačiau »»

Nams pozicija dėl šeimos sąvokos ir Konstitucijos keitimo

2014-08-21

Artėja metas, kai Seimo nariai turės nuspręsti, ar gyvensime civilizuotoje ir Žmogaus teisių bei demokratijos principų pagrindu veikiančioje šalyje, ar grįšime į "trečiųjų šalių" gretas - teigia Sambūrio valdybos narė Rasa Žemaitė Pasaulio bendruomenėje vyksta kova, dalinanti šalis į dvi vertybines stovyklas. Vienoje pusėje susitelkia šalys, skirstančios savo piliečius į ne/vertus šeimos statuso, o kitoje piliečiai vertinami pagal jų nuopelnus, o ne formalųjį statusą. Tarptautinės... Plačiau »»

KRIZĖ BAIGĖSI VISIEMS, IŠSKYRUS LIETUVOS VAIKUS

2014-07-01

Vaikų skurdas Lietuvoje vis dar siejamas tik su tėvų priklausomybėmis ar rizika. Tačiau vis dažnesnis reiškinys, kai vaikai skursta augdami dviejų dirbančių tėvų šeimoje, negalėdami tikėtis nei paslaugų nei paramos iš valstybės, o vaikų skurdo iš rizikos šeimų sąsajos vis retesnės. "Skurdą patiriančių vaikų skaičius šalyje - pagrindinis atspindys, kuriame kaip niekur kitur atsispindi valstybės ne/vykdomos politikos privalumai ir trūkumai. Tuo tarpu Lietuvoje skurdą patiria vis daugiau... Plačiau »»

PASLAUGAS BIUDŽETO LĖŠOMIS GAUS TIK DIRBANTYS?

2014-03-31

Jau kelios kartos vaikų nežino, ar jų tėvams pavyks rasti lobį – vietą Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje arba liaudiškai - Darželyje. Mažų vaikų didelės problemos stumdomos nuo ministerijos į savivaldos atsakomybę ir atgal. Finansavimas nedidinamas nei iš valstybės, nei iš savivaldos kišenės, naujos vietos nekuriamos, o Europos ir kitų tarptautinių vertintojų baksnojimai į švietimo sistemos trūkumus trūnija valdininkų stalčiuose. Kadangi situacija pastaruoju metu ypač aktuali, o dirbančios,... Plačiau »»

 1 2 3 Pirmyn  Paskutinis