Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Naujienos

Naujoje motinystės išmokų tvarkoje – dvigubi standartai

2010-08-13

Nuo liepos įsigaliojus naujai motinystės išmokų skaičiavimo tvarkai, savo išmokas pasitikrinusios mamos buvo nemaloniai nustebintos. Antrus metus vaikus prižiūrintiems tėvams, kurių atlyginimas iki vaiko priežiūros atostogų viršijo valstybės nustatytas „lubas“, jos sumažėjo gerokai daugiau nei įstatyme numatytais 25 proc. Mamos tai vadina antrus metus vaikus auginančių tėvų diskriminacija, valdininkai teigia, kad antrus metus vaikus... Plačiau »»

Valdžia stumia žmones į teismus

2010-07-31

Antikonstituciniai, visuomenę skurdinantys Seimo ir Vyriausybės sprendimai išprovokavo tūkstančius ieškinių teismuose. Kaupiasi daugybė ieškinių prieš valstybę. Vyriausybės sprendimais nepatenkinti žmonės priversti teisybės ieškoti teismuose. Bylinėtis rengiasi tėvai dėl sumažintų motinystės (tėvystės) išmokų, pensininkai, netekę dalies ir taip mažų pensijų, dirbantys pensininkai, kuriems smogta už tai, kad jie dar dirba,... Plačiau »»

Mamos paskaičiavo „tikruosius“ šeimos politikos skaičius

2010-07-29

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (NAMS) kreipėsi į prezidentę su prašymu išsamiai išnagrinėti esamą šeimos politikos situaciją prieš priimant sprendimą dėl motinystės/tėvystės išmokų mažinimo. NAMS panešime teigiama, kad kelerius metus nepagrįstai afišuojamas paramos šeimai dosnumas yra tik politinis blefas bei siekimas šeimų visuomenę apvilkti tramdomaisiais marškiniais vykdant šeimos... Plačiau »»

Parama motinystei/tėvystei Lietuvoje: gausybės ragas ar skurdžiaus išmalda?

2010-07-25

2010 m. liepos 10 d. asociacija ,,Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ (toliau – NAMS) kreipėsi į Prezidentę su prašymu išsamiai išnagrinėti esamą Šeimos politikos kompleksinę situaciją prieš priimant sprendimą dėl motinystės / tėvystės išmokų mažinimo (o realiai – dėl finansavimo trumpinimo iki metų). Pateiktame dokumente buvo išsamiai įvardinama reali (o ne falsifikuotai pritempta pagal politikų poreikius) šeimos... Plačiau »»

Mamos nusivylė D. Grybauskaite

2010-07-21

Nacionalinį aktyvių mamų sambūrį pribloškė prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimas palaiminti Seimo priimtas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, pasmerkiančias skurdui šeimas, ateityje gimdysiančias vaikus. Teismams dėl jau dabar sumažintų išmokų besiruošiančios mamos piktinasi, kad nei Vyriausybė, nei Seimas, nei prezidentė nekreipė dėmesio į sambūrio pasiūlymus dėl motinystės išmokų reformos, o pinigai... Plačiau »»

Aktyvių mamų sambūris dėl sumažintų išmokų ketina bylinėtis teismuose

2010-07-20

Publikuota: 2010 liepos 20d. www.Delfi.LT     Nacionalinis aktyvių mamų sambūris (NAMS) renka nepatenkintų tėvų skundus dėl sumažintų motinystės (tėvystės) išmokų ir ketina jiems atstovauti teisminiuose procesuose. Tai esą yra likusi vienintelė priemonė po to, kai prezidentė pasirašė Seimo priimtas Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisas, pagal kurias išmokos nuo kitos liepos dar labiau mažėja. „Dabartinį... Plačiau »»

Tikrasis motyvas Ar nuskriaustieji turi teisę gintis? Kiek tai kainuos valstybei?

2010-07-12

Publikuota: 2010 liepos 12d. Laidą rengia Raigardas Musnickas Klausykitės laidos įrašo     Konstitucinis Teismas jau priėmė svarstyti skundus dėl Laikinojo įstatymo prieštaravimo Konstitucijai. Pirmieji rezultatai – teisėjų pensijų sumažinimas be kompensavimo pripažintas antikonstituciniu. Toliau – bedarbių, dirbančių pensininkų ir mamų eilė. Mažindami išmokas Vyriausybė ir Seimas pamiršo įvertinti, kaip sparčiai... Plačiau »»

Skurde — kas ketvirtas vaikas

2010-06-30

   Auginančių vaikus asmenų bei vaikų skurdo lygis yra vienas iš didžiausių Europos Sąjungoje. Kas ketvirtas vaikas Lietuvoje gyvena skurde. Nacionalinis aktyvių mamų sambūris, atsižvelgdamas į Europos Komisijos Spaudos ir komunikacijos generalinio direktorato pateiktą ataskaitą, kurioje skelbiama, jog Lietuvai būtina užtikrinti socialinę paramą šeimai, ir Valstybės priimtus neargumentuotus sprendimus dėl dėl Lietuvos Respublikos Ligos ir motinystės socialinio... Plačiau »»

PASIŪLYMAS Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo 5, 6, 18, 20 ir 21 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTUI Nr. XIP-2239

2010-06-22

Asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris" (toliau – NAMS) kategoriškai prieštarauja Vyriausybės ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos planams galutinai sugriauti ir taip menką paramos šeimoms, auginančioms vaikus, ir gimstamumo skatinimo sistemą. Plačiau čia . Plačiau »»

XIP-2239

2010-06-01

Šeimos politika kaip sistema ir Šeima bei Vaikystės apsauga kaip Konstituciniai prioritetai yra deklaratyvios ir popierinės. Vyriausybei bei Seimui teigiant, jog Šeimos politika ir demografinės problemos yra pirmos svarbos nacionalinis prioritetas bei pasirašant ir siūlant pasirašyti įvairaus pobūdžio Nacionalinius projektus, tuo pat metu valdančiųjų rankomis yra vykdoma šeimos politikos žlugdymos akcijos:  ... Plačiau »»

Palankesnės sąlygos mažiesiems darželiams

2010-05-31

  Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr.  / R.Paulavičienės manymu, mažieji darželiai skatins mamas anksčiau grįžti į darbą. Naujuosiuose Vilniaus mikrorajonuose apsigyvenusiems tėvams tenka sukti galvą, kur savo atžalas leisti į vaikų darželį ar mokyklą. Jų miesto pakraščiuose trūksta, o esančios ugdymo įstaigos perpildytos. Palengvintos naujosios higienos normos, kurios įsigalios nuo... Plačiau »»

Kauno miesto taryba atšaukė sprendimą jungti mokyklas

2010-05-27

Asociacija ,,Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ aktyviai plečia veiklą ir palaiko Lietuvos miestų gyventojų iniciatyvas ginti viešąjį interesą išsaugant ir plečiant vaikystei/tėvystei/motinystei palankią aplinką. Kauno skyrius aktyviai palaikė ir pagal galimybes konsultavo Žaliakalnio pradinės mokyklos tėvų bendruomenę jų kovoj už mokyklos išsaugojimą. Gavome ir padėką: „Norėjom dar karta Jums padėkoti. Labai, labai Jums ačiū ! Jūsų... Plačiau »»

Dėl chaotiško papildomų taupymo būdų ieškojimo motinystės(tėvystės) išmokų sąskaita, tik pasibaigus (ar net nepasibaigus) vienam išmokų mažinimo etapui

2009-12-30

Lietuvos Respublikos Seimas 2009 12 09 d. priėmė Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą (toliau – Įstatymas). Asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ (toliau – NAMS) įdėmiai stebėjo ir aktyviai dalyvavo šio Įstatymo priėmimo procesuose, tačiau į daugelį NAMS pasiūlymų nebuvo atsižvelgta, o paskutinis mėginimas Seimo nariams parodyti Įstatymo ydingumą ir galimą prieštaravimą Lietuvos Respublikos Konstitucijai nesulaukė dėmesio. Plačiau čia . Plačiau »»

ŠEIMOS POLITIKOS LAIDOTUVES PENSIJŲ KARSTE

2009-12-15

2009 12 09 d. buvo peržengtas paskutinis socialiai orientuotos valstybės barjeras. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo laikinąjį įstatymą (toliau – Įstatymas). Jame teigiama, kad nuo Naujųjų gyvensime džiunglių įstatymais. Ne, neišstojome iš ES ir ne prisijungėme prie Kubos ar Papua Gvinėjos. Tiesiog vieni sugebėjo išrasti Laiko mašiną, o kiti įteisino jos egzistavimą. Yra teigiama, kad keliausime kartu su ekonomika (arba rinka) viename krėsle.... Plačiau »»

PASIŪLYMAS: Dėl Lietuvos Respublikos Socialinių išmokų perskaičiavimo ir mokėjimo bei socialinio draudimo įmokų tarifo padidinimo laikinojo įstatymo projekto Nr. XIP-1238

2009-10-26

Išmokų vaikams ir Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymai išmokų mažinimo aspektu ekonominio sunkmečio laikotarpiu jau yra peržiūrėti penkis kartus, bet jų keitimo galimybės eskaluojamos iki šiol. Tokiu būdu Vyriausybės bei Seimo darbas yra neadekvatus jų siekiams – efektyviam krizės įveikimo plano sukūrimui ir įgyvendinimui . Tokiais veiksmais tai pat pastoviai keliama įtampa visuose visuomenės sluoksniuose (valstybės tarnautojų, pareigūnų, medikų, pensininkų, paprastų... Plačiau »»

 1 2 3 Pirmyn  Paskutinis