Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Darželiai brangs arba Tėvai duok eurą

2017-02-22

"Susimesti" tualetiniam popieriui ar auklėtojų algoms praktikoje negali būti reikalaujama. Jau kelintus metus iš eilės savivaldybė aiškiai formuluoja žinią, kad tėvų rinkliavos darželiuose gali būti TIK savanoriškos ir TIK pačių tėvų iniciatyva papildomoms reikmėms. Rinkliavos kaip norma nyksta ir tėvus reketuojančių darželių vis mažėja. Tačiau tokių vis yra ir pakankamai gausiai. Kad tai visiškai išnyktų, savivaldybė jau prieš keletą metų įvedė "dienos ugdymo mokestį", kuris iš simbolinių 0,5 lito per šiuos metus išaugo beveik PENKIS kartus iki dabartinių 0,72 Eur. Tačiau ir jų neužtenka.
Ryt turėtų būti ištransliuota žinia, kad tėvams ugdymo mokestis darželiuose brangs iki 0,86 Eur už kiekvieną dieną (dabar 0,72 Eur). Remtinos šeimos turės išimtį ir toliau ir atitinkamai mokės 0,35 eur (vietoje 0,29 Eur). Tiesa, ši žinia bus papildyta ir savivaldos indėlio padidinimu.

T.y. pirmą kartą istorijoje savivaldybė, didindama mokestį tėvams, ir pati žada įsipareigoti prisidėti prie ugdymo darželiuose reikmių tiek pat pagal principą: nupirkai tualetinio ritinėlį, savivalda perka antrą.

Mūsų akimis žiūrint, kol kas yra du esminiai ugdymo mokesčio trūkumai:

  • NET daugiau nei pusė vaikų ugdymui iš tėvų surinktų lėšų daželiai išleidžia atlyginimams (34 proc. algos + 21 proc. Sodra). T.y. daugiau nei pusė sumokėtų kasdienėms vaiko reikmėms pinigų nepasiekia vaiko tiesiogiai. Arba kitaip - savivaldybė būtent tiek neprimoka savo samdomiems darbuotojams, su kuriais sudarytos darbo sutartys;
  • ugdymo mokestis imamas ne tik už tas dienas, kai vaikas sirgo, bet ir už vasaros atostogų metu nedirbančios įstaigos "ugdymo paslaugas".

Ir pagrindinė bėda - atsakomybės už tėvų reketavimą "susimesti" ne labai kas neša, nes auklėtojos rausdamos prašo, direktorė rausdama teisinasi, o vaikams t.t. darželiuose kaip trūko tualetinio, valiklio ar pieštukų, taip ir trūksta. O tos įstaigos, kurios sugeba ne tik sudurti galus, bet ir puikiai aprūpina vaikus žaidimais ir net knygomis iš tų pačių niekaip neskatinamos. Dargi baudžiamos, nes ten visuomet didžiausios eilės, gausiausios grupės ir nėra iš ko mokėti priedų pervargusioms ir viršvalandžius su padidintu darbo krūviu kompensuoti auklėtojoms ir šeimininkutėms.

Tai išsakėme ir susitikime savivaldybėje. Tai išnaikinti ir sieksime toliau. Ir būtent tam prašome jūsų palaikymo - būkite sąmoningi visų pirma patys. Neleiskite jūsų mulkinti ir nesileiskite reketuojami. O apie tokius bandymus informuokite. Jei nenorite savivaldybės - bent jau mus. Juk pakėlus mokestį neįmanoma garantuoti, kad lėšų netruks ir jos nebus leidžiamos algoms ir mokesčiams, o ne tiesiogiai vaikams. Tam reikia labai aktyvios priežiūros.

Reiklūs sau turi teisę reikalauti iš kitų.

Numatomas posėdžio laikas ir teikiamos pataisos - kam įdomu, galite nueiti:
http://www.vilnius.lt/index.php?3319034425

 

Savivaldybės informacija apie Darželių pajamas ir išlaidas. (Prezentacija .pptx formatu)