Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

KONSTITUCINIO TEISMO SPRENDIMU BUS PADIDINTOS MOTINYSTĖS IŠMOKOS. Dėl kompensavimo teks pakovoti.

2016-03-17

Džiaugiamės Konstitucinio teismo sprendimu.

http://www.delfi.lt/a/70692680

DU KELIAI: NAIKINTI ARBA MOKĖTI

Nuo Konstitucinio teismo sprendimo, priimto 2012 metų vasario 27 dieną, politikai turėjo du kelius:
arba turėjo keisti konstitucinę nuostatą
"– įstatymų leidėjas, reguliuodamas teisės į Konstitucijos 39 straipsnio 2 dalyje dirbančioms motinoms tam tikrą pagrįstą laiką iki gimdymo ir po jo garantuojamas mokamas atostogas įgyvendinimą ir atsižvelgdamas į konstitucinę jų paskirtį, paisydamas kitų Konstitucijos normų ir principų, inter alia konst...itucinių teisinės valstybės, teisingumo, protingumo, lygiateisiškumo imperatyvų, privalo nustatyti inter alia šių atostogų suteikimo sąlygas, pagrįstą (minimalią ir maksimalią) šių atostogų trukmę, taip pat tokį teisinį reguliavimą, pagal kurį atostogų metu būtų užtikrintas išmokų, kurių dydis atitiktų per protingą laikotarpį iki atostogų gauto atlyginimo vidurkį, mokėjimas"
arba turėjo imtis visų veiksmų šiai nuostatai įgyvendinti.
http://www.lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta108/content

Sąmoningai ar ne buvo pasirinkta stručio strategija ir tikimasi, kad dirbantys vis dar naivūs ir bijantys reikalauti. Bet nėra to blogo, kas į gera neišeitų. Ypač kai atsiranda principingų ir protingų moterų, drąsiai kovojančių už savo ir savo vaikų gerovę.

http://www.lrkt.lt/…/teisinis-reguliavimas-kuriuo-riboj…/610

Turime sprendimą, kuris galimai suteikia teisę reikalauti žalos atlyginimo kiekvienai, kurios motinystės (dekretinės) išmokos buvo mokamos sumažintos.

SVARBU: tai liečia tik laikotarpį iki gimdymo ir po jo (70 + 56 arba 70 dienų).

Apie tai laidoje ir kituose komentaruose.

I dalis:
http://tv.lrytas.lt/?id=14580610251456024024
II dalis:
http://tv.lrytas.lt/?id=14580613201457679450

 

Sprendimas galioja TIK dekretinių išmokoms, kurios trunka 70 dienų iki gimdymo ir 56 (arba 70) po jo. Tačiau tikėtina, kad ir čia jums buvo mokamos per mažos išmokos ir galimai turite teisę į kompensaciją. 

Kol kas kolektyvinio skundo strategija dar tik formuojama - apie ją informuosime papildomai.

 Daugiau žinių galima rasti svetainėje www.nams.lt ir NAMS Facebook paskyroje 

Rasa Žemaitė komentuoja:

Ko nespėjau / pamiršau pasakyti TV laidoje:
* visos kalbos apie šalies praskolinimą turi būti adresuojamos būtent valdančiųjų partijų sprendimams, o ne dirbančiųjų teisėtiems lūkesčiams - Sodros tai iš viso neturi ir beveik negali / neturėtų liesti;
* dirbančiųjų nuolatinis kaltinimas neatsakingumu reikalaujant įgyvendinti net ir konstitucines teises net juokingas - kas jau kas, o tos moterys, kurios per ilgąjį laikotarpį gauna atlyginimus, viršijančius nustatytas išmokų lubas, vien per mokesčius (įskaitant ir GPM) tikrai susimoka jų nėštumo laikotarpiui finansuoti - juk kalbama TIK apie 126 arba 140 dienų;
* sušvelninti šalies nuskurdinimo dėl dekretinių efektą labai paprasta ir NAMS tai jau siūlė dar prieškriziniu laikotarpiu - tiesiog visos išmokos, kurios nesusijusios su draudimu (kitaip tariant jas gauna žmonės ne dėl to, kad mokėjo įmokas, o dėl gerb. Syso, Glavecko ir jų Ko sprendimų) turi būti jau seniai iškeltos iš pačios Sodros į biudžetą;

Asmeniškai gerbiu ir spaudžiu dešinę tai moteriai, kuri išdrįso teisme reikalauti to, kas aiškiai įrašyta tiek Konstitucijoje, tiek 2012 metų Konstitucinio teismo sprendime ir viliuosi, kad tokių atsakingų ir reiklių mūsų šalyje tik daugės.