Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

LAIKAS DIRBTI DARBUS, O NE PLIURPTI APIE SĄVOKAS

2016-05-30

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris kartu su kitomis tėvų ir vaikų interesus atstovaujančiomis organizacijomis raštu Seimo nariams ragina palikti galioti dabartinį Konstitucijos 38 str., kuriame įtvirtinta plati šeimos samprata.

Pataisomis iš esmės norima susiaurinti šeimos sampratą, įrašant, kad ji sudaroma tik santuokos būdu ir kyla iš motinystės ir tėvystės, nors santuoka jau dabar apibrėžiama, kaip viena iš svarbiausių šeimos formų. Dėl to nukentėtų daugybės asmenų teisės ir jų teisėti lūkesčiai. Šios pataisos iš esmės sukeltų teisinės sistemos chaosą ir dėl jų reikėtų keisti apie 200 teisės aktų.

Nuosekliai siekiame, kad nuo ginčų apie sąvokas ir apibrėžimus politikai pereitų prie konkrečių darbų gerinant vaikus auginančių šeimų gyvenimo kokybę šalyje. Manome, kad šeimos sąvoka turėtų išlaikyti platesnę m, vertybinę formą jos nenusavinant vienai socialinei grupei. Juo labiau, kad norint išskirtinai akcentuoti santuokinės šeimos svarbą ir naudą ar rūpinimąsi vaikų gerove niekas nedraudžia naudoti santuokinės šeimos kaip prioritetinės įsipareigojimų formos siekiamybę ir tai įvardinti įstatymuose ar poįstatyminiuose aktuose. Tereikia politinės drąsos sakyti tiesą ir aiškiai įvardinti tokius siekius, o ne bandyti maustyti visuomenę paslėptomis formuluotėmis.