Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

NEPAINIOKIM DRAUSMĖS IR BAUSMĖS

2017-01-13

Taip kiekvienas mūsų galvojame apie vaikų auklėjimą, kai sakome, jog vaikai turi ne tik teises, bet ir atsakomybes (pareigas).

Tačiau taip pat galima vertinti ir valdžios santykį su piliečiais. Kaip ir piliečių su valdžia. Todėl siūloma įteisinti smurto prieš vaikus sąvoką, palaikyti ją ar jai prieštarauti nulemia požiūris.
...

"Juk abi šios sąvokos gali būti naudojamos diskusijoje tiek apie vaiko auklėjimo (smurtinio ar ne bet kuriuo atveju) procesus, tiek apie konkrečiai šias įstatymo pataisas" - sako Rasa Žemaitė.

Sąvokos (apibrėžimo) įteisinimas yra DRAUSMĖ, o štai kad ji nevirstų BAUSME teks gerokai pasistengti darbo grupėse kai bus ruošiamos šios sąvokos įgyvendinimo priemonės. Todėl prieštaraujantys sąvokos įteisinimui tėvai elgiasi kaip vaikai, maištaujantys prieš drausmę, nors patys iš tų vaikų reikalauja būtent jos.

Tokiu pat būdu galima vertinti ir valstybės įsipareigojimus prieš piliečius. Čia taip pat valios paisyti drausmės ne per daugiausiai. Patirtis rodo, kad didžiausias šios pataisos priešininkas ir sumaišties kėlėjas galimai tūno už vaikų apsaugą atsakingoje ministerijoje (Socialinės apsaugos ir darbo ministerija), nes būten iš šios ministerijos bus galima reikalauti darbo rezultatų, apsaugant vaikus nuo skurdo ir atskirties.

Ar taip ir liks atėjus naujiems ir pokyčius žadėjusiems?
Ar vis tik sausio 13 įvykių minėjimo išvakarėse užteks politinės valios įteisinti didžiausią laisvės laimėjimą - atsakomybę už silpniausius.

Daugiau informacijos NVO koalicijos "Už vaiko teises" pranešime