Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

DARBO KODEKSO PATAISOS VIS DAR NEPALANKIOS DIRBANTIEMS TĖVAMS

2017-03-08

NAMS nuosekliai siekia stiprinti nėščiųjų ir mažamečius vaikus turinčių tėvų apsaugos mechanizmus. Be to, raginama ištaisyti nuostatą, pagal kurią neteisėtas darbuotojo atleidimas yra patrauklesnis darbdaviui, nei atleidimas šalių susitarimu.

Šie ir kiti dirbančių derybines galias stiprinantys siūlymai teikiami Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Asociacija auga ir teikia siūlymus Vyriausybei

Kovo 2 d. įvykusiame asociacijos sutartį sudariusių pareigūnų, muitinės darbuotojų, švietimo, transporto profesinių sąjungų ir Nacionalinio aktyvių mamų sambūrio posėdyje prie sutarties prisijungti norą išreiškė Vilniaus švietimo profesinė sąjunga (VŠPS). Anot jos pirmininkės Rūtos Osipavičiūtės, tik susivienijusios įvairių šakų profesinės sąjungos gali pasiekti, kad tai, „kas mūsų valstybėje deklaruojama popieriuose, įgautų kūną ir kraują".

VŠPS įeina į Lietuvos švietimo profesinę sąjungą, tačiau, pirmininkės teigimu, yra savarankiška organizacija. Sostinėje VŠPS savo profsąjungas turi virš 70 švietimo įstaigų.

Toliau posėdyje diskutuota apie veiksmus po to, kai į Lietuvos trišalę tarybą nebuvo įtrauktas asociacijos atstovas. Šiuo metu joje Vyriausybės, profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijų atstovai baigia svarstyti ginčytinas Darbo kodekso pataisas ir akivaizdu, jog nebus sutarta dėl daugelio nuostatų. Asociacija savo ruožtu yra parengusi savo pasiūlymų paketą ir pateikusi Trišalei tarybai, tačiau iki šiol jų niekas nesvarstė. Todėl nuspręsta pasiūlymus dėl Darbo kodekso teikti tiesiai Vyriausybei ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

„Kadangi trišalis formatas mūsų atstovo nepriėmė, mūsų pasiūlymų nesvarstė, kreipiamės tiesiai į Vyriausybę. Tai – mūsų konstitucinė teisė. Juolab kad, mūsų manymu, teikiame labai svarbių pasiūlymų", - sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

Asociacija siūlo nenutraukti galiojančių kolektyvinių sutarčių, daugiau dėmesio skirti profesinių sąjungų veiklos garantijų užtikrinimui. Be to, norima numatyti atsakomybę už neteisėtą trukdymą profesinių sąjungų veiklai, palengvinti sąlygas rengti streikus.

Taip pat siūloma koreguoti viršvalandžių apmokėjimą, darbuotojo pasyviojo budėjimo namuose, darbo laiko apskaitos nuostatas, stiprinti nėščiųjų ir mažamečius vaikus turinčių tėvų apsaugos mechanizmus. Be to, raginama ištaisyti nuostatą, pagal kurią neteisėtas darbuotojo atleidimas yra patrauklesnis darbdaviui, nei atleidimas šalių susitarimu.