Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

SPROGMUO – NĖŠČIOMS IR DIRBANTIEMS TĖVAMS

2016-06-29

Darbdavys įgauna papildomas žnyples, kuriomis galės laikyti nėščių moterų kaklus tvirtai suspaustus. Juk kiekviena moteris suvokia, kad įrodyti „darbo sutarties šalies (darbdavio) valios nebuvimui reikės ilgo teismų maratono, pagal kurių sprendimus ilgainiui bus suformuota teisinė praktika ir po keleto metų nėščiosios jau galės žinoti aiškiai kas jų laukia. O tuo tarpu nėščiųjų darbo rinkoje galios chaosas kai savo teises ginti teismuose galės tik advokatus įperkančios, laiko bei nervų tam negailinčios. Visos kitos bus metamos iš darbo vadovaujantis terminu „nesant darbo sutarties šalių valios“. Ačiū seimūnams, daugiau pokyčių DK šiame straipsnyje neatsirado.

Kitas paradoksas, jog Seimo nariai greičiausia galvoja, kad gimus vaikui VISOS mamos ir VISI tėčiai masiškai išeina motinystės / tėvystės atostogų ir augina vaikus iki 3 metų. Kitaip neįmanoma paaiškinti kaip Seimo nariams ir kitiems politikams nuolat kalbant apie būtinybę abu tėvus kiek įmanoma greičiau grąžinti į darbo vietą po motinystės / tėvystės atostogų, Darbo kodekse įteisinamas reglamentavimas, pagal kurį kiekviena mama ar tėtis, grįžęs į darbo vietą įstatymo numatytoms atostogoms nepasibaigus arba nesinaudojantys atostogomis, galės būti automatiškai išmesti iš tos darbo vietos, t. y. apsauga nuo atleidimo praktiškai paliekama tik atostogų metu.

Jei jūs esate tiek kvaili ar žiopli, kad norite rizikuoti savo darbo vieta prarasdami garantuotas pajamas, – grįžkite į darbą kai vaikui sueina 4 mėnesiai. Darbdavys jus priims, o paskui, bet kokiam vėjo gūsiui papūtus, darbdavio valia (t.y. nesant jokių objektyvių priežasčių – tiesiog tokiam darbdavio norui) atleis su 6 mėn. išeitine arba, netgi dėl tariamos jūsų kaltės.

Įdomu, kad siekiant riboti tokius atleidimus darbdavio valia, Seimas svarstydamas pataisą buvo pakėlęs išeitinės išmokos kartelę iki 12 VDU, tačiau Seime išeitinė nuleista iki 6 VDU, kaip techninė pataisa. [...] Nuo dabar kiekvienas, atleidžiamas darbdavio valia gaus D. Kreivio nesuvokimu, Graužinienės iniciatyva ir už balsavusių seimūnų rankomis per pusę sumažintas išeitines.

Vyriausybė ir Seimo nariai ne vieną dešimtį kartų daužėsi į krūtines prisiekdami, kad tėvų situacijos naujasis situacijos DK nepablogins. O priimtame DK ne tik nubrauktos papildomos atostogos tėvams, bet panaikinta galiojusi apsauga nuo atleidimo tėvams iki vaikui sueis 3 metai. Ši apsauga galios tik tėvams auginantiems kūdikį iki 4 mėn. ir tai tik su sąlyga, jog darbdavys nesurizikuos paieškoti priežasčių atleidimui dėl drausmės pažeidimo.

Ir pabaigai –išskirtinis dėmesys vienišiems tėvams. Dabar galiojantis Darbo kodeksas aiškiai įvardina pailgintų atostogų lengvatą, kai mama ar tėtis gali bent atostogų metu daugiau laiko skirti vaikams. [...] Deja, bet „šeimų situacijos nebloginančiame“ kodekse nuo jo įsigaliojimo datos vienišo tėčio ar mamos atostogos sutrumpėja nuo 35 kalendorinių dienų iki 20 darbo dienų.

Apie tai išsamiau čia.