Prisijunk prie projekto!

Prisijunk prie projekto!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Pasidalink džiaugsmu - tavęs reikia kitiems!

Projektas tęsiasi!

Projektas tęsiasi!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Kurkime savo šeimų gerovę kartu!

Klausimai - Atsakymai

Lauki vaikučio ir tau neramu? Sunku ir atrodo, kad visos durys uždarytos?

Turi neraminančių klausimų? Parašyk mums ir mes kartu rasim atsakymus!

Naujienos

Dėl svarstomų Ligos ir motinystės socialinio draudimo pataisų

2015-03-23

Tėvai aktyviai diskutuoja apie idėjas vėl peržiūrėti motinystės / tėvystės išmokų mokėjimo tvarką. Daugumos nuomone dabar galiojanti tvarka tėvus skatina derinti darbo ir tėvystės įsipareigojimus gerokai labiau, nei siūloma. Be to, šeimos mano, kad dėl ikimokyklinio ugdymo paslaugų stygiaus idėjos stumti tėvus į darbą anksčiau nei dveji vaiko metai yra praktiškai sunkiai įgyvendinamos. Apie tai išsamiau skaitykite čia . Plačiau »»

AR NAUJIEJI MERAS IR TARYBA RYŠIS NUTRAUKTI VAIKŲ MAITINIMO KONKURSUS VIENAM DALYVIUI

2015-03-16

NAMS ir tėvų forumas nenuleidžia rankų ir kovoja su ne vėjo, o maitinimo malūnais. Prieš pat rinkimus buvo pakartotinai kreiptasi į merą bei tarybą su prašymu sustabdyti galimai korupcinį vaikų maitinimo organizavimą bei imtis visų priemonių, kad vaikai Darželiuose būtų maitinami sveikai, o Lietuvos gamintojai turėtų galimybę tiekti šviežiausius maisto produktus į Darželius. Šį kreipimąsi persiunčiame ir naujai išrinktam miesto merui su viltimi, kad pažadai bus įgyvendinti, o lėšos bus... Plačiau »»

VILNIAUS DARŽELINUKŲ MAITINIMO KONKURSAS SU PROTEGAVIMO PRIESKONIAIS

2015-02-19

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris ir Tėvų formas nuosekliai tęsia Vilniaus darželinukų maitinimo organizavimo stebėseną. Organizacijos atkreipia dėmesį į tęsiamus ydingos praktikos veiksmus, kai darželinukų maitinimo konkursai formuojami galimai rpoteguojant vieną konkurso dalyvį. Dėl perpardavinėtojų įtraukimo šį procesą už maisto produktus Darželiams gali tekti mokėti brangiau, o produktai vaikams gali būti tiekiami ne Lietuvoje pagaminti ir ne tokie švieži. "Vilniaus m. savivaldybė vėl... Plačiau »»

Nams aktyviai bendradarbiauja kovojant už vaikų teises

2015-01-31

Nams aktyviai bendradarbiauja kovojant už vaikų teises. Rezultatai įmanomi tik visiems drauge susitelkus. http://www.perspektyvos.org/lt/naujienos/virs_20_nevyriausybiniu_organizaciju_ir_zinomu_visuomenininku_vyriausybe_turi_kuo_skubiau_pasirupinti_vaiku_saugumu Plačiau »»

VAIKO PINIGAI - KIEKVIENAM LIETUVOS VAIKUI

2014-12-02

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris kreipiasi į Lietuvos Respublikos Seimo Peticijų komisija su iniciatyva, siekiančia atkurti Išmokų vaikams įstatymo formuluotę į prieš krizinį laikotarpį. Siūlomoje įteisinti formuluotėje teisę į išmoką vaikui turėtų kiekvienas šalies vaikas. Tokio pobūdžio išmokų mokėjimas sumažintų diskriminacijos apraiškas, kai pažeidžiamos vaikų teisės dėl amžiaus ar tėvų socialinio statuso. Kreipiamės į visas nevyriausybines organizacijas ir visus šalies piliečius su... Plačiau »»

Vilniaus savivaldybė vilkina sprendimus, garantuosiančius kokybišką vaikų maitinimą darželiuose

2014-09-18

Aktyvių mamų sambūris ir Lietuvos tėvų forumas nuosekliai siekia, kad sostinės darželiuose maitinami vaikai gautų kokybišką ir reikalavimus atitinkantį maistą. Mūsų organizacijų dėka buvo atkreiptas dėmesys į maisto produktų Darželiuose neatitikimus, galimus sukčiavimo atvejus ir galimai neskaidrius viešuosius pirkimus. Naujieji mokslo metai startavo, o vaiki vis dar maitinami ankstesnių maisto tiekėjų produktais. Tuo tarpu savivaldybė nesiima reikiamų priemonių, kad būtų įgyvendintos Viešųjų... Plačiau »»

Tylaus savivaldybių sąmokslo su maisto tiekėjais aukos – vaikai

2014-09-11

Asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“, vadovaudamasi susirūpinusių tėvų kreipimusi, įtaria, kad moksleivių maitinimo srityje įsigalėjo viešųjų pirkimų sistema, leidžianti tiekėjams vaikų maisto kokybės sąskaita laimėti konkursus, krautis pelnus, tuo tarpu kontroliuoti turinčios atsakingos įstaigos į ydingą praktiką žiūri pro pirštus bei skaičiuoja gautą naudą. Štai, pavyzdžiui, Ukmergės rajono savivaldybė rado „geradarius“, kurie pažadėjo mokinių ir vaikų maitinimo ugdymo... Plačiau »»

Nams pozicija dėl šeimos sąvokos ir Konstitucijos keitimo

2014-08-21

Artėja metas, kai Seimo nariai turės nuspręsti, ar gyvensime civilizuotoje ir Žmogaus teisių bei demokratijos principų pagrindu veikiančioje šalyje, ar grįšime į "trečiųjų šalių" gretas - teigia Sambūrio valdybos narė Rasa Žemaitė Pasaulio bendruomenėje vyksta kova, dalinanti šalis į dvi vertybines stovyklas. Vienoje pusėje susitelkia šalys, skirstančios savo piliečius į ne/vertus šeimos statuso, o kitoje piliečiai vertinami pagal jų nuopelnus, o ne formalųjį statusą. Tarptautinės... Plačiau »»

KRIZĖ BAIGĖSI VISIEMS, IŠSKYRUS LIETUVOS VAIKUS

2014-07-01

Vaikų skurdas Lietuvoje vis dar siejamas tik su tėvų priklausomybėmis ar rizika. Tačiau vis dažnesnis reiškinys, kai vaikai skursta augdami dviejų dirbančių tėvų šeimoje, negalėdami tikėtis nei paslaugų nei paramos iš valstybės, o vaikų skurdo iš rizikos šeimų sąsajos vis retesnės. "Skurdą patiriančių vaikų skaičius šalyje - pagrindinis atspindys, kuriame kaip niekur kitur atsispindi valstybės ne/vykdomos politikos privalumai ir trūkumai. Tuo tarpu Lietuvoje skurdą patiria vis daugiau... Plačiau »»

PASLAUGAS BIUDŽETO LĖŠOMIS GAUS TIK DIRBANTYS?

2014-03-31

Jau kelios kartos vaikų nežino, ar jų tėvams pavyks rasti lobį – vietą Ikimokyklinio ugdymo įstaigoje arba liaudiškai - Darželyje. Mažų vaikų didelės problemos stumdomos nuo ministerijos į savivaldos atsakomybę ir atgal. Finansavimas nedidinamas nei iš valstybės, nei iš savivaldos kišenės, naujos vietos nekuriamos, o Europos ir kitų tarptautinių vertintojų baksnojimai į švietimo sistemos trūkumus trūnija valdininkų stalčiuose. Kadangi situacija pastaruoju metu ypač aktuali, o dirbančios,... Plačiau »»

NAMS su kitomis koalicijos

2014-03-25

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris drauge su kitomis koalicijos "Už vaikų teises" narėmis, kreipėsi į Europos komisijos atstovus su prašymu įdėmiai sekti mūsų valstybėje planuojamus veiksmus siekiant deinstitualizacijos (šalies be vaikų namų). Laiškas (PDF formatu) . Plačiau »»

NEPRIĖMIMAS Į ĮSTAIGAS GALI BŪTI SUPRANTAMAS KAIP TIESIOGINĖ PRIEVARTA SKIEPYTIS

2014-02-21

Asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris" kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministrą dėl jo iniciatyvos sugriežtinti vaikų priėmimą į Ikimokyklinio ugdymo įstaigas prašant išmintingo sprendimo derinant visuomenės poreikius su tėvų apsisprendimo teise. Visą Nepriklausomybės laikotarpį vaikų skiepijimas buvo paliktas savanoriškam tėvų apsisprendimui ir nebuvo privalomai siejamas su jokia kita iš tėvystės kylančia pareiga. Taigi, neskiepijantys vaikų tėvai turi pagrįstai... Plačiau »»

Vilniaus darželiams tiekiamų maisto produktų asortimente - pokyčiai

2014-02-07

Laikina pergalė - ar duos rezultatų laikinas tiekėjų keitimas? Lietuvos tėvų forumo ir NAMS iniciatyva išviešintas galimas maisto produktų kokybės neatitikimas kokybės bei sudėties reikalavimams duoda pirmuosius vaisius: bent laikinai pakeisti tiekėjai, kurių produktų kokybe suabejota. Manome, kad mažos pergalės džiugina ir rodo, jog dėl vaikų maisto kokybės verta kovoti. Gamintojų keitimas įtarus galimus neatitikimus - sveikintinas ir būtinas. Tačiau vis dar nesuvokiam, kodėl gamintojai... Plačiau »»

UŽ KOKĮ MAISTĄ DARŽELIUOSE MOKATE?

2014-02-04

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris drauge su partneriais siekia, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose teikiamos paslaugos atitiktų bent jau numatytus reikalavimus. Pastaruoju metu didelį susirūpinimą kelia Higienos normų nepaisymas grupėse viršijant nurodytą vaikų skaičių sąrašuose ir galimai neatitinkantis pageidaujamos kokybės maistas. -Savivaldybei sudarant sutartis su vienu produktų tiekėju iš rinkos yra išstumiami smulkieji gamintojai ir ūkininkai, kurie, mitybos specialistų nuomone, į... Plačiau »»

Kuo darželiuose maitinami vaikai ?

2014-02-03

Nacionalinis aktyvių mamų sambūris drauge su partneriais siekia, kad ikimokyklinio ugdymo įstaigose teikiamos paslaugos atitiktų bent jau numatytus reikalavimus. Pastaruoju metu didelį susirūpinimą kelia Higienos normų nepaisymas grupėse viršijant nurodytą vaikų skaičių sąrašuose ir galimai neatitinkantis pageidaujamos kokybės maistas. Apie tai išsamiau: Plačiau »»

 1 2 3 Pirmyn  Paskutinis